Tudengid koguvad teadmisi erametsandusest
21.02.2018
Juba neljandat aastat on maaülikoolis ühe valikaine raames võimalik saada teadmisi Eesti erametsanduse kohta. Õppeaine koordinaator Priit Põllumäe sõnul loodi õppeaine selleks, et tulevased spetsialistid oleksid hästi kursis erametsanduses toimuvaga ja mõistaksid selle sektori spetsiifikat.
Üheks õpetatavate põhimõtete nurgakiviks on, et killustatud ja väike erametsaomand ei ole kohe kindlasti vähendatud variant tööstuslikust suurmetsaomandist. Erametsade majandamine ning nende omanike nõustamine tähendab ka paljut muud peale klassikalise metsakasvatuse.
Erametsanduse õppeaine raames räägitakse põhjalikult lahti maareformi tagamaad, põhimõtted ja kulgemine. Vaadeldakse eraomandi ajaloolist kujunemist, selgitatakse ühistegevuse teoreetilisi põhimõtteid ja rakendamist Eesti erametsade majandamisel.
Tudengitele tutvustatakse nii suur- kui väikemetsaomanike vaateid, metsapoliitikat ja selle mõju ning ühiskonna, meedia ja erametsade majandamise seoseid ja muudki. Klassiruumis õpitu kinnistamiseks korraldatakse ekskursioon metsaühistusse.
Erametsanduse mitmekihilisusest antakse tudengitele ülevaade koostöös Erametsakeskuse, metsaühistute ja metsandusettevõtetega.
Möödunud nädalal käisid tudengid enam kui 900 metsaomanikku koondavas Põlvamaa Metsaühistus vaatamas, kuidas töö metsaomanikega päriselt käib. Metsaühistu tegi sellest ka videojäädvustuse: