300 noort testis teadmisi metsast
29.03.2016
Täna, 29. märtsil toimus „Noored Euroopa metsades“ veebiviktoriin. 50 küsimust Euroopa ja Eesti metsandusest, loodushoiust, metsakorraldusest ja puidu kasutamisest panevad proovile 101 võistkonna teadmised. Parimad kohtuvad maikuus Eesti finaalis.
2010. aastal alguse saanud rahvusvaheline võistlus 13 – 19-aastastele koolinoortele toob igal aastal kokku tuhandeid õpilasi üle Euroopa. Riiklikes voorudes ja Euroopa finaalis pannakse proovile teadmised metsandusest, loodusest, metsakorraldusest, puidu kasutamise võimalusest jpm, seda läbi viktoriini ja õpilaste esitluste.
„Eesti voor on sellel aastal lausa kolmeosaline,“ selgitas võistluse projektijuht Kristi Parro. „Esimeses voorus koostasid õpilased ise õppematerjalide põhjal küsimusi, millest parimad valiti 2. vooru viktoriini küsimusteks. Küsimuste koostamine on põnevaks õppimise viisiks, mida sel aastal katsetame esimest korda.“ Igal aastal uuendavad riigid õppematerjale, mille põhjal viktoriiniks saab valmistuda. Sel aastal leiab lisaks Euroopa ja Eesti infole materjalidest metsatarkust Austria, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Portugal, Rumeenia, Saksamaa, Tšehhi, Ukraina ja Ungari kohta. Samad riigid on maikuus toimuva Eesti finaali võitjatele Euroopa võistlusel konkurentideks.
5. aprilllil selguvad viktoriini tulemused, misjärel ka 15 võistkonda, kes osalevad 16. – 17. mail Luua metsanduskoolis toimuval Eesti lõppvõistlusel. Eesti finaal on üles ehitatud sarnaselt Euroopa võistlusele, kus tuleb proovile panna teadmised viktoriinis, oskused metsas ja esitleda võistkonnaga ette antud teemal koostatud postrit. Erinevus on selles, et Euroopa võistlusel moodustatakse uued, rahvusvahelised võistkonnad, kus iga liige on erinevast riigist. Nii saavad oluliseks ka meeskonnatöö ja inglise keele oskus.
Lisainfo:
Kristi Parro
Mob. 5646 6479