KIKi metsaosakonna töötajad osalesid Vardi Metsaühistu õppepäeval

27. septembril korraldas Vardi Metsaühistu metsameetme toetuse õppepäeva, kus KIKi metsaosakonna töötajad Gunnar Reinapu ja Sirli Jakobson tutvustasid toetuse taotlemise tingimusi ja kohapealse kontrolli nõudeid.

Õppepäev toimus Vakre metsanduse ja pärandkultuuri õpperajal. Metsas tutvustasime toetuse taotlemise tingimusi ning metsaomanikud küsisid põnevaid küsimusi süsiniku sidumise, elurikkuse ja metsade kliimakindlama majandamise kohta. Hoolimata vihmast oli ilmale vastavalt riietunud seltskond huvitatud ja jälgis hoolega metsas tehtud hooldusi ja valgustusraieid.

Õppepäeval tutvusime mitmete noorendikega, kus vaatasime juba tehtud hooldusraiet ja arutasime, mis on hästi ja kus saaks veel paremini toimetada. Metsa hooldama ja tulevikumetsa kujundama asudes tuleks targalt ära kasutada looduse pakutavat ja nutikalt säilitada võimalikult palju lisandunud puid ja põõsaid. See on oluline samm elurikaste ja kliimamuutustega paremini kohanduvate metsade kujundamise suunas. Mitmekesiselt hooldatud mets muudab puistu liigirikkamaks ja bioloogilisemalt mitmekesisemaks, pakub paremaid elutingimusi ulukitele, lindudele ja paljudele teistele liikidele ning on ka majanduslikult mõistlik.

Metsaomanikena peaksime toimetama nii targalt, et saaksime metsa kasvuperioodil osa kõigist selle hüvedest ning lõpptulemusena parima võimaliku kvaliteediga puidu. Tark metsaomanik teeb järgmise metsapõlve kasvatamiseks juba nüüd ettevalmistusi – liigirikaste ökoalade ja elurikkuse saarekeste rajamine algab juba eelmise metsapõlve hooldamise käigus, selle tulemused jäävad aga noppimiseks ka lastele ja lastelastele.

Noort metsa hooldades on võimalik kujundada metsakasvukohatüübile sobivate puuliikidega mitmeliigiline ja vastupidav puistu. Just selliseks hooldusraieks saab kuni 07.10.2024 taotleda metsameetme toetust KIK metsaosakonnast. Vaata lähemalt Erametsaportaalist!

0Shares